XXI. ročník Staromestských slávnosti

Milí Žilinčania a návštevníci nášho mesta,

mesto Žilina v tomto roku organizuje už dvadsiaty prvý ročník Staromestských slávností, ktoré svojou popularitou robia dobré meno nášmu mestu nielen v žilinskom kraji. Osobne ma teší, že postupom času tieto naše slávnosti zaplnili historické centrum Žiliny a s návštevnou expanziou sa z roka na rok skvalitňuje aj kultúrny program. Široká škála interpretov počas troch dní uspokojí aj tých najnáročnejších návštevníkov, ktorí po kultúrnej stránke nájdu v Žiline to, po čom im srdce piští.

Staromestské slávnosti nie sú len o dobrej hudbe, jedle a príjemnej atmosfére, ale približujú aj naše tradičné remeslá, výrobky a zvyky rôznych regiónov Slovenska. Zruční remeselníci svojou šikovnosťou potešia nejedného nadšenca Každoročne si tak aspoň na pár dní pripomíname život našich starých mám i otcov.

Samotní Žilinčania si obľúbili Staromestské slávnosti do takej miery, že ich , pokladajú za svoje a sú právom na ne hrdí. Počas slávností ľudia zabúdajú na svoje každodenné starosti, o čom nás každoročne presviedča zábava v uliciach až do skorých ranných hodín.

Srdečne Vás pozývam na XXI. ročník Staromestských slávnosti. Verím, že si každý nájde v tejto uponáhľanej dobe chvíľu na oddych, stretnutia s priateľmi a rodinou alebo príjemnú hudbu práve počas tohto nášho malého sviatku.

Dovidenia na Staromestských slávnostiach!

Igor Choma
primátor mesta Žilina